V chalupě  - ostatníChalupáři.cz » V chalupě - ostatní »

Jak na kuny?

Přidat V chalupě  - ostatní mezi oblíbená témata mezi oblíbená témata
Autor Jak na kuny?
hof

Zdravím, dobrý večer, jak to tak vypadá, tak nás tu zatím moc neni, takže alespoň jmenovitě pozdravím uživatele Čekana. Časem se určitě vrátím k tématům, který založil, úplně se v nich poznávám, specielně o komínech, tahu apod, v tom už dlouho žiju.

Dneska mě ale trápí kuny. Říká se, že v chalupě, kde přebývají kuny, nejsou myši, u nás to žije všechno pohromadě v krásný symbióze a kočky tomu přihlížej.

Zajímalo by mě, jestli pomáhaj ty různý plašiče, vydávající buď stálý, nebo přerušovaný vysoký tón. Nezvykne si kuna na všechny ty vynálezy? Nemá s tím někdo zkušenost?

Děkuju předem za sebemenší zprávu.
Tomas

Nám se osvědčil plašič lodavců od firmy Format 1 (křenovice) ... Opravdu to funguje! Vyhnali jsme krysy od stodoly kde je zrní... takže pohoda!
bettyna

Jestli máte ve svém okolí někoho komu smrdí nohy... čím víc tím lépe, tak ho požádejte ať vám věnuje jedny své použité ponožky a ty umístěta tam, kde si kuny udělaly záchod . Nám kuny na půdě pročurali flek až na strop koupelny a po instalaci ponožek se odstěhovaly jinam.
jezinka

Sousedka tvrdí,že hodně pomáhají lidské vlasy.nasypat vlasy na místo, kdese zdržují, nebo kde jsou nejvíce.nemám vyzkoušené.
Červotoč

Na kuny jsme krátký. Ale ty vlasy pomáhají a taky voňavky. Opak použitých ponožek je také fajn.
Nezvolil jméno
Dobrý den, s vyháněním kun máme bohaté zkušenosti. Nejdříve zlikvidovaly již 2x izolaci s tím, že tu poslední chránilo husté pletivo od okolí. nevíme, jak se tam mohly dostat. zkoušeli jsme všechny babské i ostatní rady, počínaje od velmi vonících sprejů a voňavek až po pepř, papriku, včetně lidských vlasů a psích chlupů (od mohutného vlčáka!). Jen jsme nezkusili lví lejno.
Takže zkoušejte a prosím, podejte zprávu - myslím, že toto je dost aktuální téma.
Nekokumachan

Ahoj,
nám se taky osvědčila zvuková plašička. Ale je pravda, že jsme ji použili hned, když se kuna poprvé objevila, takže se možná nestihla "zabydlet".
Lenka
Po rachotu ve střeše,kdy se kuna dostala bedněním do izolace už jsme museli jednat.
V rukavících ,stříkačkou injekční jemně vstříknout do vejce nějaky jed a položit k vykalum,které se trousily všude i v rýnách.
Kuna si tu potravu našla,ale zdechla nám v té střeše. Což jsme zjistili po rozkladu při hrozném zápachu. No a tak jsme museli rozdělat střechu a kunu najít. Naštěstí se tam už žádní potomci neukázali.
Hodně zdaru při vyhánění tohoto chráněného zvířete.
Pozor však při pochválení se o zabití myslivcům.
kotuli

My máme pasti, ty fungujou vždycky.
krpjan
Kuna má špinavé tlapky a zanechá tak viditelné stopy, kudy leze na střechu. Do cesty jsem upevnil bodliny proti holubům. Na jaře podám zprávu, jestli to pomohlo. Většinou lozí mezi zdí a okapovým svodem.
Bobulka
Nám do střechy lozili kolem rýn, na zdi otisky tlapek. Takže tady jsme dali zátarasy. A aby se nedostali přímo pod středu do izolace. Natáhli jsme po celé delce jemné pletivo. Dřív byly plastové hřebeny proti ptákům, ale byly nedostatečné a už přes rok je klid.
novottom

Já jsem si koupil rušičku a dal ji na střechu a je klid - auto jsem postříkal sprejem, ale to už jednou přemohli..
blahutova31

My s kunou pravě teď bojujeme , minulý rok se nam tady nastěhovala a pak na zimu zmizla a teď se zase vrátila na obou stranách střechy si udělala hnízdo vyvedla 2 mladé ktere jsme našli již mrtvé po rozebrání střešního podbytí, vyčistili vše co se dalo byl tam boprdel spousta peří natrhané izolace dokonce i prázdná vejce a hlava potkana. Pár dní na to si ve 2 ráno do střechy pozvala samce ,byl to nehorazný řev a rachot. Dnes jsme opět rozebraly střešní podbytí vyčistili nastříkali sprej a do ryny kudma lozí jsme dali pasti na potkany, na pudu jsme dali 2 plašičky snad zaberou.... kuna nadale je pod střechou mysleli jsme že vyběhne ven protože jsme ji slyšeli a snažili se ji vyplašit ale ona se schovala někde ve střeše a ven nehodla vyjít. Snad něco zabere......

DSCN2550u.jpg
DSCN2550u.jpg
DSCN2543u.jpg
DSCN2543u.jpg
ivanjanek

Můj děda vždycky okolo dával věci, které přišly do kontaktu s člověkem - například staré propocené oblečení a případě i dokonce ostříhané vlasy! Nevím jak moc to fungovalo, protože jsem byl moc malý.
joleg
Nevím, kudy se vám všem kuny dostávají pod střechu. U mne vyšplhají po rozích zdrsněné omítky a pak kolem okapu se dostanou pod střechu. Abych jim zabránil vyšplhání po rohu zdrsněné omítky, tak jsem na každý roh upevnil z každé strany rohu hladké průhledné plexisklo ( tloušťka 2 mm, výška 100 mm) a tím jsem jim přerušil šplhání po omítce každého rohu. Plexisklo lze nahradit tenkým plechem nebo jiným hladkým materiálem.
Marekn

Tak to je fakt dobrý nápad s tím plexisklem! Určitě to vyzkouším.
Daniel68

Nějaké pasti nepomohly?
V chalupě  - ostatníChalupáři.cz » V chalupě - ostatní »

Jak na kuny?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 


Pohání miniBB®   |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019