Voda a odpadyChalupáři.cz » Voda a odpady »

Koupena na chalupě - topení a příprava tuv

Přidat Voda a odpady mezi oblíbená témata mezi oblíbená témata
Autor Koupena na chalupě - topení a příprava tuv
dan

Dobrý den,
připravuji na chalupě přeměnu chléva na koupelnu, ale nemám jasno ve způsobu vytápění koupelny a způsobu ohřevu vody. V chlévě není komín, v obci není plyn, kachlový sporák původní a nechci do něj zasahovat.
Do úvahy padá pouze elektřina - elektrokotel,popř. boiler+ elektrický žebřík, popř. kombinace.
Máte s tím někdo zkušenosti? Uvítam jakoukoli radu či názor. Díky
Waya

Zdravím, já bych to řešila jedině elektrikou. Není to zrovna levné řešení, ale čisté, navíc můžete zapnout až hodinu před koupáním.
Já mám sice v koupelně na chalupě kotel na tuhá paliva, od kterého mám i vytopenou koupelnu, ale v létě se netopí a je tam zima. Chci proto udělat el. vytápění do podlahy, zapínat jen na noční levný proud, na to dlažbu, která se v noci nahřeje a vydává teplo pak celý den. Navíc noční proud se spíná i přes den v nějakých intervalech, takže dlažba se znova po hodince trochu ohřeje.
Teplá voda na el.bojler, jinak to asi nevymyslíte.
vladka48

Máme dřevěnou chatičku,zateplenou 10skel.vatou i podlahy,v koupelně máme odpady ještě zabalené v murilanu,chtěla jsem se zeptat jak to řešíte s vodou,když tam nejste aby nezamrzla,jestli jí vypouštíte a jak řešíte vodu v odpadech(wc,sprch.kout) slyšela jsem,že je dobré používat kuch.sůl ,když jsou mrazy ,tak máme v chatě tak o- -2st,díky za radu,je to naše první zima
Vlaďka
novottom

Známí používají domácí vodárnu, která jim přečerpává vodu do malého bojleru, který vodu okamžitě nahřívá, po vysprchování se voda ihned vypouští, aby nezůstávala ani v trubkách - akorát nemají vyřešené teplo, které proudí přes krbové kamna a ty nedokáží více místností dostatečně vyhřát... přesně používají tuto: http://obchod.pumpa.cz/zbozi/2864-grundfos-hydroje t-jp-5-24l-domaci-vodarna-230v
Voda a odpadyChalupáři.cz » Voda a odpady »

Koupena na chalupě - topení a příprava tuv

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 


Pohání miniBB®   |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019